http://www.mega-net.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/936546topnowe.jpg http://www.mega-net.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/625434animacja_meganet_02.jpg
  • 0
  • 1

Znajdź nas na Facebooku

Certyfikaty

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualności - Zapisz się do newslettera.

logo_ig

Ankieta - Internet

Skąd łączysz się do naszej sieci internet ?
 
Home > Pomoc > Obsługa ruchu pocztowego na porcie 587
Obsługa ruchu pocztowego na porcie 587
Ważny komunikat dla użytkowników naszej poczty korzystających ze swoich kont pocztowych programami pocztowymi i korzystających jednocześnie z usług dostępu do Internetu przez TP SA – Neostrada oraz Multipakiet.

1 grudnia 2009 r. Telekomunikacja Polska wprowadziła zmiany w obrębie profilowania ruchu na swoich łączach.
W szczególności chodzi o transmisje maili wychodzących z programów pocztowych.
Połączenia wychodzące z programów pocztowych z sieci TP SA na port 25 zostały zablokowane.
Oznacza to, że wszyscy użytkownicy podłączeni do Internetu przez TP SA (Neostrada oraz Multipakiet) powinni jak najszybciej dokonać zmian w konfiguracji swoich programów pocztowych.
Mając powyższe na uwadze pragniemy poinformować, że od dnia 01.12.2009r ruch pocztowy pomiędzy serwerami a programami pocztowymi powinien się odbywać przez port 587.
Maile programem pocztowym (Outlook Express, Thunderbird, The Bat, Listonosz i in.) będzie można wysyłać tylko wówczas, kiedy program będzie miał skonfigurowany do wysyłania wiadomości port 587, zamiast dotychczasowego portu 25.
Należy zatem niezwłoczne dokonać niezbędnych zmian w konfiguracji Państwa programów pocztowych by móc bez przeszkód wysyłać maile ze swoich skrzynek pocztowych w Poczcie.
Nie trzeba nic zmieniać, żeby programem pocztowym odebrać wiadomości ze swojego konta, które ktoś do nas wysłał i czekają na serwerze.
Zmiany dotyczą tylko wysyłki maili.