http://www.mega-net.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/936546topnowe.jpg http://www.mega-net.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/625434animacja_meganet_02.jpg
  • 0
  • 1

Znajdź nas na Facebooku

Certyfikaty

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualności - Zapisz się do newslettera.

logo_ig

Ankieta - Internet

Skąd łączysz się do naszej sieci internet ?
 
Home > Aktualności > Windows XP do kwietnia 2014
Windows XP do kwietnia 2014

Microsoft poinformował oficjalnie klientów i partnerów o utrzymaniu wsparcia technicznego dla systemu Windows XP do kwietnia 2014 roku. Oznacza to, że użytkownicy Windows XP będą mogli korzystać z aktualizacji związanych z bezpieczeństwem systemu jeszcze przez blisko 6 lat.

Decyzja firmy jest podyktowana troską o liczne grono klientów, którzy korzystają z Windows XP oraz potrzebują więcej czasu na przygotowanie się do migracji do systemu Windows Vista. Poinformowano również, że oficjalne zakończenie sprzedaży komputerów z preinstalowanym systemem Windows XP nastąpi 30 czerwca br.

Zakończenie sprzedaży Windows XP, które nastąpi 30 czerwca 2008 r. dotyczy systemu preinstalowanego na komputerach oferowanych przez dużych producentów krajowych i międzynarodowych oraz wersji pudełkowych. Windows XP oferowany przez mniejszych, lokalnych dostawców komputerów będzie dostępny do 31 stycznia 2009 roku.

Dodatkowo, użytkownicy, którzy będą chcieli zainstalować system Windows XP po 30 czerwca br. będą mieli taką możliwość dzięki prawu obniżenia wersji z systemu Windows Vista, o ile zakupili go w licencjach Business lub Ultimate. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik będzie mógł korzystać z Windows XP i zamienić go w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

źródło: hacking.pl